Pegasus Hava Yolları Iğdır Seferlerine Başladı Pegasus Havayolları'nın, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile DHMİ Iğdır Havalimanı a...           • Tuzluca Kuruağaç'ta Katliam: 4 Ölü 1 Yaralı Iğdır’ın Tuzluca ilçesine bağlı Kuruağaç (Kenzex) köyünde ikamet ede...           • İçişleri Bakanlığı’ndan 'Kademeli Normalleşme' Genelgesi İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönde...           • HDP'den Iğdır Belediyesine Kayyum Atanmasının Yıl Dönümü Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Eş Başkanları Semra Doğruyol ve Süleyman Serhat, ...           • Memur-Sen Şube Başkanı Çiğdem: Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun Memur-Sen Iğdır Şube Başkanı Erkan Çiğdem Ramazan Bayrımı dolayısıyla bir kutlama mesajı ya...           • Bayramın İlk Gününde Hastane Ziyaret Edildi… Iğdır Valisi Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, Ramazan bayramının ilk gününde beraberindek...           • Ali Alagöz Torunlarını Kürtçe Masallarla Büyütüyor Iğdır’da yaşayan 66 yaşındaki Ali Alagöz, torunlarını Kürtçe masal ve bilme...           • Yücel Artantaş’tan Bayram Mesajı Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Onursal başkanı Yücel Artantaş,ramazan bayramı nede...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in Ramazan Bayramı Mesajı Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,  Ramazan Bayramı dolayısıyla bi...           • Tam Kapanma Nedeniyle Yavaşlayan Metabolizmanızı Hızlandıracak İpuçları Tam Kapanma Ve Ramazan Nedeniyle Yavaşlayan Metabolizmanızı Hızlandıracak İpuçları Ramazan...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
2907 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3219 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3071 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
820 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2835 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2810 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3122 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3297 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3021 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3309 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2896 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2752 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3055 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3058 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2845 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Ölüm Ötesi - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Ölüm Ötesi

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 03 / 05 / 2021 |  Yazı Okunma: 118


SORAN; Hocam cennet cehennem var mı?

HAYATİ; Cennet cehennem bu dünyada. Egolarınla, toplumsal kalıp ve düşüncelerinle hareket ediyorsan. Tüm kişi ve düşüncelerinden özgürleşip kendini sonsuzluğun içinde hissetmiyorsan, vicdan ya da karakter gibi kalıpların varsa kendi gerçeğini keşfedememişsin demektir. OLamamışsın demektir. OLmak, aynı zamanda koşulsuz sevgiyi de öğrenmek demektir fakat bu sürecin öncesinde yalnızlaşarak dünyadan ve duygulardan uzaklaşmak gereklidir, yani zihinsizlik durumu. Bundan öte cennet yoktur. Başka cennete de ihtiyaç yoktur. Zaten bilincinle evrenin frekansına uyum sağlamışsın demektir. O an geldiğinde aklına cennet cehennem gibi sorular gelmez.

SORAN; Öldükten sonra ne oluyoruz.

HAYATİ; İnsan bilince geçene kadar hayvandır. Bilince, doğru düşünce ve ruhun bütünleşmesiyle geçilir. Önce ham ruhunu yapılandırırsın. Ruh ve zihin dengeli hale gelir. Birbirini reddetmez, çelişki yoktur. Gerçeklik, derin düşünce bölümünü oluşturur. Sezgilerin daha da güçlenmiştir ve her hangi bir sorunun cevabını daha sormadan almaya başlarsın. Bilgiler arası bağlantıları derin düşünce çok net kurar. Ruh ve derin düşüncenin frekans uyumu bir birine çok yakındır. Fakat bilinç, bahsettiğim bu kavramların hepsiyle ilgilidir ama dışındadır da. Bilinç, evrenle bütünleşmek demek. Bilinç ve evren frekansı tam bir uyum içindedir. O hem yoktur hem de tanıktır. Bilinç bir enerji alanı yaratır kendine. Bilinçsizlik halindeki enerjiyle çok ilgisi yoktur. Hiç bir enerjiye de ölüm yoktur. Sadece beden ölümü gerçekleşebilir ama bunun anlamı yoktur. Çünkü enerjisin. Artık sen o enerji olmuşsundur. Ölmeden önce hangi ruh halindeysen, o ruh halinle devam edersin. O ruh hali senden koparılamaz çünkü sen neysen o'sun. Bilinçteysen mutlusundur, şefkatliysen evrenle tam uyum içindesin demektir. Bunları üzerinde taşımaya devam edersin.

Eğer bilinçsizsen, evrensel enerjiden çok uzaksın demektir. Çünkü kendine hakaret ettin. Geçmişinle barışmadın. Diğerlerini yargıladın. Yargılama denilen şey kendini kıyaslamakla mümkün olan bir şey. Kendini kıyaslayan nasıl bir sanatçı olabilirdi ve kendi eseri olan kendisini nasıl işleyebilirdi? Sen toplum oldun. Sen kalıplar, köhne inançlar içinde kaldın. Sen arzularının kölesi oldun. Sen diğerleriyle problemlerini çözemedin. Onları kıskandın. Oysa diğerleri yoktu. Allah birdir. İçindeki evrensel gücü göremediysen nasıl dünyevi işlerden kendini kurtarabilirdin ki?

Şu an tam olarak ne kadar mutlu ya da mutsuzsan ve şu an ölsen aynı mutluluk ya da mutsuzluğa sahip olacaksın. Öteki dünyayı da aynı ruh haliyle devam edeceksin. Buradaki cennet ya da cehennemin aynı ruh haliyle orada da devam edecek.

SORAN; Üç yaşındaki çocuklar günahsız bir şekilde ölüyor onlar ne olacak, kimisi zengin, kimisi çirkin, kiminin yaşam şartları olanaksızlıklar içinde, onlara ne oluyor hocam bu adaletsizlik değil mi?

HAYATİ; Evren asla adaletsiz olmadı. Sizler her şeye hakim olmak istiyorsunuz bu sizin ne büyük bir acz içinde olduğunuzu gösteriyor. Her şeyi benim bildiğimi düşünüyorsun ama emin ol ben de bir şey bilmiyorum. Söylediklerim emin olduklarım değil varsayımlarım sadece. Hiç bir şeyden emin olamadım bu güne kadar. Çocuklar da, çirkinler de, zenginler de ölecek. Nereden bilebiliriz ki o ruhların defalarca dünyaya gönderilmediğini? Eğer defalarca gönderiliyorsa adaletsizlikten söz edilebilinir mi? Bizler acziyetimizle bunları pek önemsememeliyiz. Sana düşen ne görev varsa onu yap.

SORAN; Ne yapabilirim ki hocam.

HAYATİ; "Rab olmayı iyi biliniz bir gün siz de Rab olacaksınız"
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1868677
Aktif: 27
Bugün: 681
Dün: 1849

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi