Iğdırlı Şair Ve Yazarlar Okuyucularıyla Buluştu Iğdır’ın yetiştirdiği önemli şair ve yazarlardan Atol Behramoğlu,Tuğrul Keskin ve Tuğşa...           • Şehit Gazi Sendikalarından Tuzluca Kaymakamına Ziyaret Şehit Gazi Sendikaları Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem'i makamında ziyaret etti. Çok ...           • Uzmandan Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Tavsiyeler Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kaldı. 26-27 Haziran'da yapıl...           • Iğdır’da Sulama Suyu Sıkıntısı Çiftçiyi Perişan Etti Iğdır ‘da devam eden kuraklığa birde sulama suyu sıkıntısı eklenince Iğdırlı çift&cce...           • Iğdırlı Çiftçinin Ürünü Cezaevinde Reçele Dönüşecek Henüz açılalı bir yıl olmasına rağmen hayata geçirdiği projelerin meyvelerini t...           • Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanından Iğdır Ziyaretleri Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat...           • YKS Öncesi Velilere Uzman Tavsiyeleri Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs 2021 Yükseköğretim Kurumları S...           • Yayla Kiraları Koçerleri Hayvancılıktan Soğutuyor Yasaklardan kaynaklı başka yerlerde kiraladıkları yaylaların fiyatının çok arttırıldığını b...           • İşadamı İyigün ve Adıman'dan Gazetemize Nezaket Ziyareti İstanbul merkezli firmasıyla Sebze ve meyve ithalat ve ihracatı dalında iştigal eden İş adamı Halu...           • Emeği Görünmeyen Kadınların Yaşam Mücadelesi HDP Kadın Meclisi, “Kadın Yoksulluğuna Hayır” kampanyası kapsamında 3 günlük...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3058 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3348 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3204 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
895 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2951 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2873 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3217 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3407 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3142 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3457 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2981 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2828 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3151 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3170 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2914 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Al Yazmalım - Dr. Ruhsar Uçar

Al Yazmalım

Yazar: Dr. Ruhsar Uçar |  Tarih: 31 / 05 / 2021 |  Yazı Okunma: 125


Toplumsal değerlerin, kalıpların hatta baskıların pençesinde tutsak edilmiş ruhlarımız,kaçmak,huzur bulmak,mutlu olmak içinçırpınsada nafile çabaların yorgun çırpınışlarına yenik düşüyor çoğu zaman.

İstemediğimiz,mecbur bırakıldığımız zorunlu hayatları yaşıyoruz bir çoğumuz.Öz benliğimizden çok uzakta,kendimize yabancılaşmamızın,kim olduğumuzu sürekli sorgulamamızın,huzursuzluğumuzun ve hatta sübjektif başarısızlığımızın nedeni de bu olsa gerek.Arada kaçışlarımız,sevgisiz yüreklerde son bulan keşif yolculuklarımız,pişmanlıklarla olgunlaşan tecrübelerimiz,gidip gelmelerimiz,kendimizle olan bitmeyen kavgalarımız,vicdan muhasebemiz,sorular,sorgular,acabalar,kaygılar,yanılgılar ve bu ikilemden yorulmuş birbirine küsmüş yürekler.Benliğimizi,öz saygımızı koruma adına kişilik çatışmalarına dönüşen algılarımız.

Huzursuz ruhun kibir,ego,kıskançlık ve alınganlıkla demir perde çektiği yüreğibir özgür kalabilse sımsıkı sarılacak diğer yüreğe Ahir zaman yolculuğuna kadar.Ama yok, pençesini en derine indirip, acıtarak, kanatarak ulaşamadığı yüreği uzaklara savurup kendinden soğutarak kavuşamamanın ıstırabını azaltmaya çalışırız.

Bitmeyen bir savaşın arenası şimdi sevdalı yüreklerin ortasında kaldığı.

Sahi neydi savaş; değerler çatışmasının er meydanında son bulamadan benliğe indirgenmesi miydi? Yeni düşmanlar yaratıp yanıltıcı zaferlerle bıçağı her defasında kendine saplamak mıydı?

Zaman, mekân ve aidatın ortadan kalktığını hayal ettiğinizde huzur bulduğunuz nefes kimse yuvanız orasıdır.

Tutsaklığınız,kaçışınız,arayışınız ve savaşınızın son bulduğu yer, ait hissettiğiniz yürektir.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1895029
Aktif: 23
Bugün: 173
Dün: 1603

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi